Szz vagyok! A pedns frfi, a tip-top n ...
2005.07.26. 16:52
A Frfi egy knyelmes fotelben l, ppen jsgot olvas. Kedvese a tkr eltt ll, kezben kzepes mret kzitkr. Az arct nzegeti, megigaztja ruhjt s hajt, majd megfordul, s a kzitkrben htulrl is megvizsglja magt. Amikor mindent rendben tall, a nagy tkrhz lp, kicsit sszehzza a szemldkt s hangosan megkrdezi: Tkrm, tkrm lgy szves, mondd meg nkem szintn, szpnek, csinosnak ltsz-e engem? A Frfi a krdsen meglepdik, s kedvesen azt mondja neki: , n drga Szzem, szpnek szp vagy, csinosnak is csinos vagy, de elragad tisztasgod pratlan! A N elpirul, s kicsit szgyenlsen a szerelmhez lp, aki lgyan tleli. Nzik, figyelik egymst, s majd mindketten gy rzik, hogy elvesztek egyms tekintetben.
Milyen a Szz-hlgy?
A tip-top n! Kzpmagas, illetve magas termet, teste arnyos, a nyaka hossz, arca ovlis, tekintete feltnen szp, az orra egyenes, szja ltalban keskeny s kicsi. Rendkvl csinosan ltzkdik, j zlssel lltja ssze ruhadarabjait, a sznek harmnijra is figyel. Minden ragyogan tiszta rajta, nem akar feltn lenni, az egyszersgre trekszik, mgis magra hvja a figyelmet. Partnernek nincs knny dolga vele, igencsak bizonytania kell ahhoz, hogy meghdthassa t. Nla nem lehet flrebeszlni, grgetni ft-ft. Fegyelmezett s kritikus szemlyisge elvrja a tetteket. Ha szeretsz, a cselekedeteiddel igazold, a szp szavak nlam egy fabatkt sem rnek!
Kedvesnek okosnak, normlisnak, ktelessgtudnak, finomnak, jkpnek s j zlsnek kell lennie ahhoz, hogy szerelmet rezzen irnta. Nehezen lehet bektni a fejt, ezerszer trgja, mg igent mond a hzassgktsre, az is elfordulhat, hogy tl korn megy frjhez, mert attl fl, hogy prtban marad. Hzassgban mindig topon akar lenni. Magnletben sokkal rzkenyebb, szentimentlis is, egszen ms, mint pldul a munkahelyn. Hsges a szerelemben, j szeret, a frjt kiszolglja, mg akkor is, ha nagyon fradt. Otthon ntudatosan s hatrozottan vgzi a dolgt, "rend a lelke mindennek!" szokta mondani, s eszerint is l, gyerekeivel szemben, ha kell, kemny, a szorgalomra s a rendre neveli ket.
Milyen a Szz-frfi?
A pedns frfi! ltalban kzpmagas, illetve magas, testalkata arnyos felpts. Az arca szablyos s hosszks, tekintete feltnen okos, az orra keskeny v, s kiss vkony a szja. zlsesen s pednsan ltzkdik. Nehezen lobban lngra, ltalban nem kedveli a kalandokat, s nincsenek nyre igazn a felsznes kapcsolatok. Az rtelemre s az rzelmekre teszi a hangslyt. Az ismerkeds els riban, hvsen s tvolsgtartan viselkedik, partnert "megfigyels alatt" tartja, analizlja mondatait, gesztusait, megvizsglja ruhjt, a cipjt. Amennyiben gy dnt, hogy megfelel ignyeinek, megnylik eltte, s sz szerint beavatja a mltjba. Ha megtallta az igazit, egy letre szlan hsges hozz. Ignyli az egyttmkdst, mikzben minden segtsget megad a trsnak, nha szinte a vgletekig. Roppant gyesen kezeli a pnzt, s soha nem feledkezik meg arrl, hogy szmon tartsa a bevteleket s kiadsokat, az anyagi forrsokat inkbb nveli.
Nha szrszlhasogat, s amikor szksgesnek tartja, szkmark. A vitban les a nyelve, de soha nem faragatlan. Laksban csodlatos rend uralkodik, nem rdekli a pompa, m az apr trgyak igen, az egyszersgre s a knyelemre trekszik, amelyben ktsgtelenl nemes harmnia uralkodik. Gyermekeit okosan, a gyakorlati letre neveli, tudatosan ad nekik feladatokat, amelyeket mindig hatridhz kt. Utdait ltalban ideje korn felkszti az letre, akik zsebkben az apai hagyatkkal, azaz a tanulpnzzel biztonsgban rezhetik magukat.
Milyen a Szz?
Relis, jzan, gyakorlatias - ennek eredmnyeknt ltalban szreveszi lete kis s nagy eslyeit. A lehetsgeket elbb rangsorolja, majd terveket sz bellk, vgl az optimlisnl megllapodik. A jelenbl indul ki, s mivel fontos szmra a biztonsg, a jvjt elre megtervezi, illetve bebiztostja. Klnleges tehetsge van arra, hogy egyszerre vegye szre valaminek a bels s kls adottsgait, ugyanakkor tisztban van azzal, hogy a valsg trvnyszer akadlyok trsge is. Ennek jegyben pedig gy jrja sajt nmegvalstsnak az tjt, hogy kzben mindig fellbrlja szemlyes cljait s akaratt. Az adott felttelekhez rugalmasan alkalmazkodik, mikzben szem eltt tartja a kzzelfoghat tnyeket.
nzsgt s nssgt sztnsen leplezi, ugyanakkor sokszor ksz nmagt msok "szolglatba" lltani, azaz mintha magval ragadn a vilg, az emberek mlyebb s szertegazbb megismersnek az a vgya, amelyet csak gy valsthat meg, ha nssgnek falait a gyakorlati helyzetekben tglrl tglra lebontja. Az egszsges nrtkelssel rendelkez Szz nem szolga, nem szolgai, hanem hasznos, mert teljesen tisztban van azzal, hogy a trsadalomnak nagy szksge van az kpessgeire s segtkezre. A jegy szlttje ppen ezrt mindent megtesz azrt, hogy bebizonytsa: szemlye s pratlan tudsa nlklzhetetlen. Ha megbzzk egy feladattal, ers nuralommal, preczen s hibtlanul fogja elvgezni.A ktelessgtud Szz tudja, hogy az letben semmi sem lland, azaz semmi sem biztos, gy a realits talajn megvetve a lbt, elbb szembenz a gondokkal, analizlja azokat, majd megbirkzik velk. Elssorban az anyag, a termszet, a fldies dolgok rdeklik, s ami racionlisan nem megmagyarzhat, azzal nem foglalkozik.
Az okosan gondolkod Szz szmra fontos, hogy gazdasgosan takarkoskodjon az rzseivel, eszkzeivel, erejvel. Folyamatosan gyel anyagi javainak s bels energiinak megrzsre, m aggodalmas termszete miatt ezt tlzsba viheti. Innen addik a jvjvel s az egszsgvel kapcsolatos sszes szorongsa: Jaj mi lesz, ha megsznik az llsom, s nem lesz mibl kifizetnem a rezsit, s jn a vgrehajt? s, ha megbetegszem, netaln slyosan, akkor a kutynak sem fogok kelleni, s akkor vgem, megsznt az sszes lehetsgem! Hogy elkerlje a betegsget, knytelen lesben llni, kerli az alkoholt, a nikotint, ugyanakkor beren figyeli testnek minden egyes jelzst, ezt oly annyira tlzsba viheti, hogy kpzelt betegg vlhat.
rtelmi-szellemi belltottsg, gy az anyag mlyebb termszete rdekli. rzi, hogy a materilis vilg rejtelmeket, titkokat hordoz, amelyeket rtelmvel szeretne megfejteni. Nem felletesen, hanem szisztematikusan gyjt informcikat; tudja, hogy az adatokat rendszerbe kell foglalnia ahhoz, hogy olyan dnt eredmnyekre tegyen szert, amelyek jabb sszefggsek kutatsra adnak lehetsget. gy nem csoda, hogy a rszleteket szeret Szz gyakorta vesz rszt a tudomnyos s a rendszerez munkkban. Nemcsak az anyagot, hanem az ember viszonyt is kutatja az anyaghoz. A Szz a "Gondolkodom, teht vagyok!" szemlletet vallja, s mindenek keresi az rtelmt s a cljt. Egy nagyobb egysgben akarja megtallni a helyt, a gpezet, a trsadalom, a munka, a munkafolyamat fogalmval azonosulni kpes, gy tisztban van azzal, hogy a trsadalomban mindenkinek megvan a helye.
Ers becsvgya ellenre ritkn akar vezet lenni, fontosabb szmra a nyugalom, nem szereti msok felelssgt is a vllra venni. trzi a krnyezethez tartoz emberekben jtszd lelki folyamatokat, amelyeket a sajtjval sszevet s elemez, ugyanakkor szksge van arra, hogy a szemlyes hatrait sszeren meghzza. Jellemz r a tolerancia s az egyttrzs, m tudja, ahhoz, hogy ne hasznljk ki, csak bizonyos korltok kztt nyjthat segtsget. Emberi kapcsolataiban elszr zrkzottnak tnik, csak ksbb derl ki rla, hogy mly rzkenysg lakozik benne. Ignyes, sokig keresi az igazit, akinek okosnak, intelligensnek, mveltnek s j megjelensnek kell lennie. Egy leten t hsges tud lenni, amennyiben trsa betartja a morlis s egyb szablyokat. A trvnyeket, a rendeleteket mindig szem eltt tartja, soha nem hgja t azokat. Fl a megblyegzstl, a klvilg tleteitl s eltleteitl. Irtzik a radiklis vltoztatsoktl, jobban szereti a kitaposott svnyt, amelyen haladva mindig keresi az j utat. Pedns, szereti, ha minden a helyn van, rendkvl fontos szmra a bels s kls tisztasg.
Az les esz Szz, aki kivl megfigyel is egyben, klnleges tehetsgt gy is fogalmazhatnnk, hogy a mindennapokban is megtallja az let rmeit s szpsgeit, s cljait a valdi korltok figyelembe vtele mellett cselekv mdon igyekszik elrni. Mindent kritikusan s jzanul vizsgl, olyan mdszereket is kpes kidolgozni, amelyek segtsgvel anyagot, pnzt s munkt takart meg. Gyengje, hogy msokkal szemben kritikus, ugyanakkor nem szereti, ha szemlyt brljk. (by Mira)
|